GİRESUN / ŞEYHLİ EKO TURİZM KÖYÜ

DÜNYANIN EN ZENGİN VEJETERYAN MUTFAĞI İLE TANIŞIN
AKTİVİTE / ETKİNLİK

ŞEYHLİ EKO TURİZM KÖYÜNDE 1 GÜN NASIL YAŞANIR ?

 

09:00 Eko Turizm köylerinden olan Şeyhli köyüne varıyoruz.

09:30 ‘’Giresun Karşılaması’’ eşliğinde misafirlerin karşılanmasıBizleri Köy halkının sunduğu meşhur Giresun karşılaması oyunu ile konaklayacak olduğumuz köyümüze ayak basıyoruz.

12:00 Doğal köy evlerine misafirlerin yerleşmesi, Ev sahiplerinin özenerek hazırlamış olduğu odalarımıza yerleşiyoruz.

13:00 Öğle yemeğiUzun bir yolculuk ardından öğle yemeğimizi tertemiz doğada,el birliğiyle hazırlanan doğal yiyeceklerimizi köy halkımızın sunumlarıyla yiyoruz.

14:00 İnaltı Şelalesi’ne yürüyüşÖğle yemeğimizin ardından Şeyhli Köyü’nün doğa harikası olan İnaltı Şelalesine muhteşem bir doğa yolculuğu eşliğinde varıyoruz.Büyüleyici bir manzara karşısında Köyümüzün tertemiz havasını içimize çekiyor ve bu güzelliği ölümsüzleştirmek için fotoğraf makinelerimize sarılıyoruz.

17:00 Evlere geri dönüş ve serbest zamanİnaltı Şelalesi’nde geçirmiş olduğumuz zamanın ardından evlerimize geri dönüyoruz.

19:00 Akşam YemeğiKöy halkımızın hazırlamış olduğu binbir çeşit birbirinden lezzetli yöresel yemeklerimizi tatmak için akşam yemeğinize başlıyoruz.

20:00 Kına Gecesi ve Kız İsteme EğlencesiAkşam yemeğimizin ardından köyümüzle özdeşleşmiş,köy halkımızın sergilemiş olduğu ‘’kına gecesi ve kız isteme’’ tiyatro gösterisini izleyeme koyuluyoruz.

22:00 Evlere dönüşEğlence içinde geçen keyifli bir gecenin sonunda bizler için hazırlanan köy evlerimizde; köyümüzün etnik dokusu içinde,bembeyaz yatak ve çarşaflarda gecenin dinlendirici sessizliği içinde deliksiz uykumuza koyuluyoruz.

 

İRTİBAT İÇİN

Köyün Turizm Sorumlusu Ümmühan Aydın. Tel: (0506 300 5363)

Dünyanın En Zengin Vejeteryan Mutfağı
Her Gün