İZMİT / KETENCiLER KÖYÜ

İSTANBUL'A EN YAKIN SAĞLIKLI YAŞAM KÖYÜ
AKTİVİTE / ETKİNLİK
KETENCİLER SAĞLIKLI YAŞAM KÖYÜ

Kuzey Batı Kafkasyada şu an Rusya Federasyonuna bağlı Adigey Cumhuriyetinin hakurnehable ve mamheg köyünden sürülen adigeler tarafından kurulmuştur. Adigeler,ilk geldiklerinde tarım ve hayvancılık yapıyorlardı. Köy halkının çoğunluğu ipek böcekçiliği yapardı.İpek ve keten işleri yapıldığından köye Ketenciler ismi verilmiştir. Köy 1878 yılında kurulmuştur.

 

KÖY YEMEKLERİ

Girişimcilik eğitimi almış köy kadınlarımızın bir araya gelerek oluşturduğu Ekolojik ve Sağlıklı Yaşam Köyü Ketenciler, siz misafirlerimizi bekliyor.

Eko Köy'ümüzde, sabah kahvaltıları tamamen organik köy ürünlerinden hazırlanır. İsteyen folluktan yumurtasını, bahçeden sebzesini kendi toplayabilir.


Öğle ve akşam yemeklerinin menü seçimi kişiye özeldir. Dilerseniz doğada özgür gezinen ineklerin sütünü sağabilir, dilerseniz köy kadınları ile birlikte salça, pekmez, makarna, tarhana, haluj, reçel yapımına, hobi bahçelerinde çiçek ve sebze dikimine, meyve toplamaya katılabilirsiniz.

 

AKTİVİTELER

Aktivite yapmak isteyen konuklarımız orman içinde ve göl kıyısında rehber eşliğinde trekking yapabilir, gölde balık tutabilir, ATV ve bisikletle köy gezintisi yapabilir, eğitmen eşliğinde at binebilir, su kayağı yapabilir, golf oynayabilir; grup oluştuğu takdirde yeşilliklerin içinde yoga yapabilir.

 

İRTİBAT İÇİN

Köyün Sorumlusu Nermin Kertçi’dir. Tel: (0533) 331 00 93

Yöresel Doğal Köy Kahvaltısı
Cumartesi Pazar
Sabahları